MEKAN ARAYIN

Düğününüzde gözlerinizle göz kamaştırın

Düğün yada nikah gününüz hayatınızın en güzel günlerinden biri olacağından bu konuda hazırlıklarınıza son derece önem verdiğinizi ve herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğünüzü biliyoruz. Fakat belki birkaç fikir hoşunuza gidebilir diye düşündük ve her mevsimin vazgeçilmezi olan dumanlı göz makyajını nasıl kullanabileceğinizi ve gözlerinizle tüm dikkatleri toplamanın sırlarını paylaşmak istedik.

Mesela petrol mavisi dumanlı göz makyajı sadece dikkat çekmekle kalmıyor, aynı zamanda her göz rengini daha belirgin, büyük ve parlak gösteriyor.

1. Adım : Bir miktar ışığı yansıtacak bazı tüm yüzünüze uygulayın. Bu işlem cildi aydınlatırken, fondötenin kalıcılığını korumasını sağlayacaktır. Ardından fondöteni yüzün ortasından başlayıp dışa doğru yayarak sürün. Sivilceleri ve lekeleri kapatıcıyla dokunuşlar yaparak yok edin. 

2. Adım : Kabarık fırçayla biraz mat bronzlaştırıcıyı tüm yüzünüze uygulayın. Ardından ikinci dokunuşu yalnızca güneşin değeceği bölgelere yapın. Alın, burun, çene ve elmacık kemiklerinize. Sonrasında elmacık kemiklerinize dairesel hareketlerle gülkurusu tonlarında allık uygulayın.

3. Adım : Daha büyük gözler ve etkileyici bakışlar. Kaşlarınızda boşluklar varsa bunları kaş kalemiyle doldurun ve fırçayla tarayarak rengin eşit dağılmasını sağlayın. Tüm göz kapağına fildişi renkte ve katlanma çizgisine de açık kahverengi far sürün. Ardından üst kirpik dibinin iç kısmına siyah göz kalemi uygulayarak kirpiklerin belirginleşmesini sağlayın.

Dumanlı Aşama;

1. Duman şov: Üst kirpik dibine mavi göz kalemiyle hat çekin. Ardından kabarık far fırçasıyla ışıltılı petrol mavisi farı alt kirpik dibine uygulayın.

2. Belirginleştirilmiş gözler: Farın ikinci katını bu kez daha sık bir fırça kullanarak uygulayın. Eye liner fırçasını direkt olarak kirpik hattına uygulayarak belirgin bir sonuç elde edin.

3. İnce çizgi: Alt kirpik dibine aynı mavi göz kalemiyle hat çekin.

Ve işte büyülü gözlerle herkesi etkilemeye hazırsınız. Düğününüzde farklı bir makyaj modeli düşünmüşsünüzdür zaten ama belki hoşunuza gider ve bu makyaj tavsiyemizi de değerlendirebilirsiniz. Güzel günler ve mutluluklar dileriz.